Arrival (Geliş)

Marvel ve DC Oyuncuları Yan Yana!

Superman’in sevgilisi Amy Adams ve Marvel’in Hawkeye’ı Jeremy Renner’ın başrollerini paylaştığı Arrival, “Yılın en iyi bilim kurgu filmi” gibi iddalı bir söylem ile tanıtımlarına devam ediyor. Filmin ülkemizde vizyona girmesine çok kısa bir süre kaldı..

Çekimleri Haziran 2015’de başlayan film toplamda 50 milyon dolarlık bir bütçeye sahip. Adams ve Renner’ın yanı sıra Forest Whitaker, Michael Stuhlbarg, Tzi Ma, gibi isimlerde filmin kadrosunda yer alıyor. Filmin yönetmenlik koltuğunda ise Kanadalı yönetmen Denis Villeneuve bulunuyor. Film müziğini ise Prisoners filmi ile tanınan Denis Villeneuve besteledi.

Arrival – Filmin Konusu

Film, dil bilimcisi Dr. Louise Banks (Amy Adams) ‘ın hikayesini anlatıyor. Dünya, uzaydan gelen bir mekiğin iniş yapmasıyla sarsılır. Ülke liderleri amaçlarının ne olduğu bilinmeyen uzaylılarla iletişim kurmaya karar verir. Bu iletişimi sağlayacak olan kişi ise Banks’dir. Ona yardımcı olması için ise Fizikçi Ian Donelly (Jeremy Renner) getirilir. İkili dünyanın şuana kadar görmüş olduğu en tehlikeli durum karşısında hünerlerini sergileyerek uzaylıların ne istediğini anlamaya çalışacaklardır..

1 Saat 57 dakika uzunluğunda olan filmin vizyon tarihi ise 11.11.2016 olarak belirlenmiş. Film yalnızca 2D formatın da izlenebilecek.

Etiketler
Paylaşın