Pasifik Savaşı 2’nin Çekimleri Başladı!

Pasifik Savaşı 2’nin Çekimleri “Sonunda” Başladı!

İlk filmi ile 4 Temmuz 2013 tarihinde çıkış yapan Pasifik Savaşı, aradan geçen 3 yıl sonra Pasifik Savaşı 2 ile geri dönüşe hazırlanıyor! Filmin ismi Pacific Rim: Maelstrom olarak belirlendi.

İlk filmin yönetmenlik koltuğunda oturan Guillermo del Toro, yerini Steven S. DeKnight’a kaptırdı. DeKnight twitter da paylaşmış olduğu fotoğraf ile 2. Film çekimlerinin başladığını resmen duyurmuş oldu.

 

 

İlk filmde Raleigh Becket karakterine can veren Charlie Hunnam 2. Filmde rol almayacak. Ancak bu ismin yerine Star Wars filminden tanıdığımız John Boyega kadroya dahil oldu. Boyega Instagram’dan eline ulaşmış olan senaryodan bir fotoğraf paylaştı. Kadroya bir göz gezdirdiğimizde ise hem eski filmden oyuncular hemde filme yeni katılan bir çok isim görüyoruz. Scott Eastwood, Cailee Spaeny, Jing Tian, Levi Meaden, Adria Arjona kadroda yer alacağı kesinleşmiş diğer isimler.

 

First day on Pacific Rim today. Here’s to a great adventure ahead ✌🏿

BOYEGA (@jboyega_) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

190 milyon dolarlık bütçe ile 420 milyon dolarlık hasılat elde etmeyi başaran film, seyirciyi çok fazla sinemaya çekemese de verilen puanlar, yapılan incelemeler ile oldukça beğenilmişti. Film ülkemizde toplamda 142 bin kişi tarafından izlendi.

Universal stüdyoları tarafından filmin vizyon tarihi ilk başta 4 Ağustos 2017 olarak açıklansa da bu tarih değişti. Merakla beklenen bilim kurgu türündeki film 23 Şubat 2018 tarihinde ülkemizde vizyona girecek.

Filmin IMDB sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Post Tags
Share Post
Written by